Vores medlemmer af Roskilde Byråd

8. januar 2018

Bent jørgensen

Gruppeformand

Udvalgsformand for Beskæftigelses- og Socialudvalget

Medlem af Økonomiudvalget

E-mail: bentj@roskilde.dk

Telefon: 2934 2245


Lars-Christian Brask

Gruppenæstformand 
Næstformand for Plan- og Teknikudvalget
2. Viceborgmester 

E-mail: brask@roskilde.dk 

Telefon: 6119 3807





Evan lynnerup

Medlem af Regionsrådet

Medlem af Kultur- og Idrætsudvalget

E-mail: evanl@roskilde.dk 

Telefon: 3066 1283


Jette Tjørnelund

Medlem af Skole- og Børneudvalget

E-mail: jettet@roskilde.dk

Telefon: 4017 9384


  

Jacob Søegaard Nielsen

Medlem af Sundheds- og Omsorgsudvalget

E-mail: jacobn@roskilde.dk 

Telefon: 2220 2941




Marianne Østergård Kiærulff

Medlem af Klima- og Miljøudvalget

E-mail: mariannek@roskilde.dk 

Telefon: 2325 1350