Vores medlemmer af Roskilde Byråd

4. november 2017

Bent jørgensen

Gruppeformand og spidskandidat

Udvalgsformand for beskæftigelses- og socialudvalget

Medlem af Økonomiudvalget

E-mail: bentj@roskilde.dk

Telefon: 2934 2245


Lars-Christian Brask

Medlem af Økonomiudvalget

E-mail: brask@roskilde.dk 

Telefon: 6119 3807





Evan lynnerup

Medlem af Regionsrådet

Næstformand for kultur- og idrætsudvalget

Medlem af beskæftigelses- og socialudvalget

E-mail: evanl@roskilde.dk 

Telefon: 3066 1283


Lars berg olsen

Medlem af plan- og teknikudvalget

E-mail: larsbo@roskilde.dk 

Telefon: 4025 0204




annie larsen

Medlem af sundheds- og omsorgsudvalget

E-mail: anniel@roskilde.dk 

Telefon: 4636 3470



Jette Tjørnelund

Næstformand i skole- og børneudvalget

E-mail: jettet@roskilde.dk

Telefon: 4017 9384


  

peter madsen

Medlem af plan- og teknikudvalget

Medlem af klima- og miljøudvalget

E-mail: peterm@roskilde.dk 

Telefon: 2331 2783




Jacob Søegaard Nielsen

Medlem af sundheds- og omsorgsudvalget

E-mail: jacobn@roskilde.dk 

Telefon: 2220 2941




Marianne Østergård Kiærulff

Medlem af kultur- og idrætsudvalget

E-mail: mariannek@roskilde.dk 

Telefon: 2325 1350