Venstre i Gundsø

8. maj 2017

Poul Fejer Christiansen

Formand

E-mail: christiansen.herringlose@mail.dk Telefon: 2124 8044


Poul V. Larsø

Næstformand

E-mail: poul.larsoe@jyllingesyd.dk 

Telefon: 2122 7760


Jørgen Jonassen

Kasserer

E-mail: dkjjn@icloud.com 

Telefon: 2945 6982


Dorthe Haugaard

Bestyrelsesmedlem

E-mail: dorthe_haugaard@msn.com Telefon: 4064 8166


Jonas nymark Christensen

Bestyrelsesmedlem

E-mail: jonas.nymark@gmail.com 

Telefon: 6019 6441


Gitte Kühne Plambeck

Bestyrelsesmedlem

E-mail: gplambek@hotmail.com

Telefon:


Ole hannecke

Bestyrelsesmedlem

E-mail: ole@oh-multiservice.dk 

Telefon: 3030 4231


Jarl Matthiesen

Bestyrelsesmedlem

E-mail: jarl.matthiesen@mail.dk 

Telefon: 2464 6835


Marianne Kiærulff

Suppleant

E-mail: mariannek@roskilde.dk 

Telefon: 2325 1350


Jacob Søegaard Nielsen

Suppleant

E-mail: jacobn@roskilde.dk

Telefon: 2220 2941




VAKS

VAKS betyder Venstres Aktive Kreative Seniorer. Alle 50+’ere, der er medlemmer af Venstre i Gundsø er med i VAKS. VAKS udvalget gennemfører én gang i kvartalet et arrangement, hvor der lægges stor vægt på det sociale samvær, men også at det skal være en oplevelse ud over det sædvanlige. 


Marianne Druedahl

Udvalgsformand

E-mail: marianne@druedahl.dk 

Telefon: 2627 0843


Erik Wibholm


E-mail: admin@wibholm.com 

Telefon: 4025 7055


Lene Plank Vestergaard


E-mail: pilebrydegaard@mail.dk 

Telefon: 4678 7506


Marianne KiærulfF


E-mail: mariannek@roskilde.dk 

Telefon: 2325 1350


Poul V. Larsø


E-mail: poul.larsoe@jyllingesyd.dk 

Telefon: 2122 7760



Venstre i Gundsø Nyhedsbrev primo november 2017

6. november 2017

Kære medlemmer af Venstre i Gundsø

Vi er nu godt i gang med valgkampen.  Der har været afholdt en række valgmøder af forskellig art. Altid med Venstre deltagelse, hvor alle kandidater kæmper for at fortælle hvor Venstre står, og hvad valget egentlig drejer sig om. Vore flotte valgplakater pryder gadebilledet i hele kommunen. Lær mere om vore kandidater ved at kigge på www.roskilde.venstre.dk,…
LÆS MERE