Venstre Roskilde Nord

31. august 2021

Gitte Kühne PlambeK

Formand

E-mail: gplambek@hotmail.com

Telefon: 3074 0216


Maria Louise Kongsaa

Næstformand

E-mail: maria@egedalhjemmeservice.dk Telefon: 2660 6007


    

Poul Fejer Christiansen

Kasserer

E-mail: christiansen.herringlose@mail.dk Telefon: 2124 8044



Poul V. Larsø

Sekretær

E-mail: poul.larsoe@jyllingesyd.dk 

Telefon: 2122 7760


Jonas nymark Christensen

Bestyrelsesmedlem

E-mail: jonas.nymark@gmail.com 

Telefon: 6019 6441


Nils Christiansen

Bestyrelsesmedlem

E-mail: birgitnils.christiansen@gmail.com 

Telefon: 2170 0309


Ole hannecke

Bestyrelsesmedlem

E-mail: ole@oh-multiservice.dk 

Telefon: 3030 4231


Tom Vinge

Bestyrelsesmedlem

E-mail: tom.vinge@gmail.com 

Telefon: 2566 8237


Pernille Schøn Thaisen

Bestyrelsesmedlem

E-mail: Pernille.thaisen@outlook.dk 

Telefon: 2028 7857


Birgit Ryberg

Bestyrelsesmedlem

E-mail: Birgit75.ryberg@gmail.com

Telefon: 5114 2052




VAKS

VAKS betyder Venstres Aktive Kreative Seniorer. Alle 50+’ere, der er medlemmer af Venstre i Gundsø er med i VAKS. VAKS udvalget gennemfører én gang i kvartalet et arrangement, hvor der lægges stor vægt på det sociale samvær, men også at det skal være en oplevelse ud over det sædvanlige. 


Marianne Druedahl

Udvalgsformand

E-mail: marianne@druedahl.dk 

Telefon: 2627 0843


jarl matthiesen


E-mail: jarl.matthiesen@mail.dk

Telefon: 2464 6835


Lene Plank Vestergaard


E-mail: pilebrydegaard@mail.dk 

Telefon: 4678 7506


Marianne KiærulfF


E-mail: mariannek@roskilde.dk 

Telefon: 2325 1350


Poul V. Larsø


E-mail: poul.larsoe@jyllingesyd.dk 

Telefon: 2122 7760